PowerZone ORHLT5006 Work Light, 1-Lamp, Halogen Lamp, 8000 Lumens, Yellow
Item Code: 5136551
Manufacturer POWERZONE
  • Rugged metal housing
  • Shatter-resistant tempered glass lens
  • Super-bright 500 W
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
10.4lb
Height
15.54in
Width
22.02in
Length
25.27in
Brand
powerzone
Category
Portable Lighting
Color
Yellow
Cord Size
18/3 SJTW
Height
19.69 in
Lamp Type
Halogen
Length
20.69 in
Lens Type
Tempered Glass
Light Color
White
Lumens
8000
Material
Steel
Number of Lamps
1
Call for price
Starting from
/
Pick this item up from: 1763 East Butler Avenue, Flagstaff
Item Code: 5136551
Manufacturer POWERZONE
  • Rugged metal housing
  • Super-bright 500 W
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
10.4lb
15.54in
Width
22.02in
25.27in
Brand
powerzone
Category
Portable Lighting
Color
Yellow
Cord Size
18/3 SJTW
19.69 in
Lamp Type
Halogen
20.69 in