Valley Industries SG-2218-18-CB Spray Gun with Orifice, 7 gpm, Brass, Blue, 18 in L
Category Sprayers
Item Code: 8703852
Category Sprayers
Manufacturer Valley Industries
  • 3/8 in hose barb connection
  • Adjustable spray nozzle
  • Ergonomic fit
  • Field repairable
  • Locking spray grip
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.91lb
Height
10.25in
Width
12in
Length
37in
Brand
Valley Industries
Category
AG SPRAYERS & FLUID SUPPLIES
Color
Blue
Flow Rate
7 GPM
Length
18 in
Material
Brass
Pressure Rating
250 psi
Call for price
Starting from
/
Pick this item up from: 1763 East Butler Avenue, Flagstaff
Item Code: 8703852
Manufacturer Valley Industries
  • 3/8 in hose barb connection
  • Adjustable spray nozzle
  • Ergonomic fit
  • Field repairable
  • Locking spray grip
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
0.91lb
Height
10.25in
Width
12in
37in
Brand
Valley Industries
Category
AG SPRAYERS & FLUID SUPPLIES
Color
Blue
Flow Rate
7 GPM
18 in
Material
Brass
Pressure Rating
250 psi